Willa Krokus Międzygórze
+48 74 813 51 01

Ogród Bajek

„Ogród Bajek” to baśniowa kraina, w której można spotkać wiele bajkowych postaci. Miejsce to jest szczególnie lubiane przez dzieci, ale również dorośli wychodzą z stamtąd uśmiechnięci.
Ogród Bajek powstał w latach 20-tych XX w. jako przejaw swoistego neoromantycznego i typowo niemieckiego stosunku do przyrody. Założony został przez miejscowego leśnika i botanika Izydora Kriestena, który zbudował swój dom na stromym zboczu Lesińca (gdzie znajduje się Ogród Bajek)
W Ogrodzie Bajek występuje wiele ciekawych gatunków roślin. Charakterystyczny wygląd Ogrodu Bajek zawdzięcza licznie zgromadzonym korzeniom i konarom o oryginalnych kształtach, nieco „poprawionych” przez nadanie wyglądu zwierząt, karzełków, postaci bajkowych. Wszystko to jest ozdobione kamieniami, mchami i paprociami, wśród których stoją miniaturowe bajkowe domki, Baby Jagi, Jasia i Małgosi, Ducha Gór i wiele innych.
Ogród Bajek znajduje się na trasie żółtego szlaku na Igliczną, ogrodem zajmuje się oddział PTTK w Międzygórzu. Wstęp do ogrodu jest płatny.

Willa-Krokus-Miedzygorze-Ogrod-Bajek