Willa Krokus Międzygórze
+48 74 813 51 01

Lato w Międzygórzu!

Międzygórze, malownicza wioska w Sudetach, położona jest w południowo-zachodniej Polsce, w sercu Dolnego Śląska. Choć jest stosunkowo niewielka, jej piękno, zabytki oraz otaczające szczyty i szlaki sprawiają, że jest ona jednym z bardziej atrakcyjnych punktów na mapie turystycznej Polski.

Międzygórze to miejsce wyjątkowe, gdzie historia łączy się z pięknem przyrody. Jest ono idealnym miejscem zarówno dla miłośników górskich wędrówek, jak i dla tych, którzy szukają wytchnienia i relaksu wśród malowniczych krajobrazów.

Historia Międzygórza

Początki Międzygórza sięgają XVI wieku. Było to osiedle drwali i węglarzy, a na początku XVII wieku eksploatowano tutejsze rudy żelaza. W XIX wieku Marianna Orańska, która mocno inwestowała w okolicę i zachęcała do osadnictwa oraz turystyki, przyczyniła się do rozwoju nie tylko samego Międzygórza, ale i całej okolicy.

Atrakcje turystyczne w Międzygórzu

  1. Wodospad Wilczki: To niezwykle malowniczy, potężny wodospad usytuowany niedaleko od centrum miasteczka, wśród lasu. Przyciąga turystów z całej Polski i stanowi jedną z najpopularniejszych atrakcji Międzygórza.
  2. Zapora wodna: Praktycznie przy samym wjeździe do miejscowości, po lewej stronie, znajduje się zapora wodna z początku XX wieku. To kolejna ciekawa atrakcja, którą warto zobaczyć.
  3. Sanktuarium Marii Śnieżnej: W Międzygórzu znajduje się sanktuarium poświęcone Matce Bożej Śnieżnej. To miejsce o wyjątkowym klimacie i pięknej architekturze, które warto odwiedzić.
  4. Międzygórze stanowi doskonałą bazę wypadową na wędrówki górskie. Jednym z najpiękniejszych jest czerwony szlak, który prowadzi na najwyższy szczyt Sudetów Wschodnich, Śnieżnik (1425 m n.p.m.). Widoki z tej trasy są niezapomniane.
  5. Ogród Bajek: Ten niewielki ogród powstał na początku XX wieku na stromym zboczu Lesieńca. To miejsce, gdzie najmłodsi i nie tylko mogą poznać bajkowe postacie i spędzić miło czas w otoczeniu natury.

Międzygórze to naprawdę wyjątkowe miejsce, które zachwyci każdego miłośnika przyrody i spokoju. Jeśli masz okazję, koniecznie odwiedź to urokliwe miasteczko na Dolnym Śląsku!

Mamy jeszcze wolne terminy na długi weekend oraz wakacje, a także poszczególne weekendy. Oczywiście gorąco zachęcamy do przyjazdu do Międzygórza w tygodniu – wtedy jest tu wyjątkowo urokliwie, cicho i spokojnie.

tel.: +48 609 332 704
tel.: +48 74 813 51 01

Do zobaczenia!